Одеська національна академія харчових технологій

Циклові комісії


У структурі Одеського технічного фахового коледжа Одеського національного технологічного університету представлені циклові комісії різних дисциплін та напрямків. Дізнатись детальніше про кожну з циклових комісій можна за посиланням нижче, або у відповідних розділах цієї сторінки:



Комісія хімічних дисциплін

Викладацький склад

Голова комісії - Швець Ліна Іванівна

Освіта: Одеський державний університет імені І.І. Мечникова за освітньо-кваліфікаційним рівнем – біолог, викладач хімії та біології.

Кваліфікаційна категорія: викладач вищої категорії, викладач-методист.

Дисципліни, які викладає: аналітична хімія, органічна хімія, хімія.

Педагогічний стаж: 26 років.

Голова обласного методичного об’єднання викладачів хімії - Девятьярова Любов Іванівна

Освіта: Одеський державний університет імені І.І. Мечникова за освітньо-кваліфікаційним рівнем – хімія, викладач хімії.

Кваліфікаційна категорія: викладач вищої категорії, викладач-методист.

Дисципліни, які викладає: фізколоїдна хімія, хімія, біологія і екологія.

Педагогічний стаж: 33 років.

Дьякова Тетяна Василівна

Освіта: Одеський державний університет імені І.І. Мечникова за освітньо-кваліфікаційним рівнем – біолог, викладач хімії та біології.

Кваліфікаційна категорія: викладач вищої категорії.

Дисципліни, які викладає: неорганічна хімія, аналітична хімія, хімія, біологія і екологія.

Педагогічний стаж: 25 років.

Криворучко Ольга Василівна

Освіта: Одеський державний університет імені І.І. Мечникова за освітньо-кваліфікаційним рівнем – хімія, викладач хімії.

Кваліфікаційна категорія: викладач першої категорії.

Дисципліни, які викладає: органічна хімія, хімія, біохімія, біологія і екологія.

Педагогічний стаж: 38 роки.

На даний час у складі циклової комісії хімічних дисциплін працює:

4 викладачі

3 лаборанти

Мета діяльності комісії – забезпечення умов необхідних для отримання студентами коледжу повної середньої освіти з предметів «Хімія» та «Біологія і екологія» та предметів хімії зв’язаних і спеціальностями.

Основні напрямки роботи та задачі комісії хімічних дисциплін:

  • 1. розвинути у студентів грунтовні фундаментальні навички з хімічних дисциплін;
  • 2. залучення інтерактивних форм і методів навчання студентів, пошук нових методів викладання, направлених на підвищення результативності та якості знань;
  • 3. залучення студентів до навчально-дослідницької роботи у рамках науково-практичних конференцій, засіданнях круглого столу;
  • 4. екологічне виховання та формування екологічної культури студентів, як один із показників розвитку особистості;
  • 5. формування у студентів загальних методів та алгоритмів розв’язування задач з різними методиками;
  • 6. наповнення теоретичних та практичних знань та умінь, що забезпечує логічні зв’язки з майбутньою професією;
  • 7. створення відповідних умов для практичного навчання студентів;
  • 8. здійснення завдань відповідно до Закону України «Про вищу освіту»;
  • 9. організація роботи гуртків: «Аналітик», «Колоїд»,«Біолог», «Юний хімік» та розвиток творчих здібностей студентів;
  • 10. забезпечення викладачами циклової комісії щорічної обласної олімпіади з хімії та біології серед студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації.

Комісія легкої промисловості

Викладацький склад

Кузнецова Поліна Валентинівна

Голова циклової комісії, викладач вищої категорії

Викладає предмети: «Рисунок», «Живопис», «Перспектива», «Комп’ютерна графіка», «Основи композиції», «Історія стилів у мистецтві та костюмах», «Основи прикладної антропології і біомеханіки», «Основи моделювання і художнє оформлення виробів»

Нагорна Любов Олександрівна

Завідуюча виробничими майстернями, викладач ІІ категорії

Викладає предмети: «Основи технології виробів»

Шульга Неллі Вікторівна

Викладач вищої категорії

Викладає предмети: «Матеріалознавтво», «Товарознавство», «Обладнання виробництва», «Устаткування для виготовлення виробів», «Спеціальна техніка, технологія та хімічні матеріали»

Лапчак Світлана Мирославівна

Викладач вищої категорії

Викладає предмети: «Технологія виробів», «Основи конструювання виробів», «Проектування технологічних потоків та цехів», «Проектування потоків», «Устаткування для виготовлення виробів», «Вступ до фаху (технологія)»

Матіік Валентина Іллівна

Викладач вищої категорії

Викладає предмети: «Художнє проектування виробів», «Основи конструювання виробів», «Проектування одягу різного призначення», «Проектування пластичних форм одягу»

Ніколаєва Олена Миколаївна

Викладач ІІ категорії

Викладає предмети: «Основи конструювання виробів», «Проектування підготовчо-розкрійного процесу», «Основи технології виробів», «Технологія виробів», «Основи моделювання і художнє оформлення виробів»

Варламова Ганна Василівна

Викладач І категорії

Викладає предмети: «Технологія виробів», «Технологія виготовлення спец.виробів», «Обладнання виробництва», «Основи технології виробів»

Лановенко Яна Сергіївна

Викладач категорії «Спеціаліст»

Викладає предмети: «Основи конструювання виробів», «Основи САПР виробів», «Конструювання швейних виробів з елементами САПР», «Вступ до фаху (технологія)», «Матеріалознавство»

Касаджик Вікторія Василівна

Викладач категорії «Спеціаліст»

Викладає предмети: «Технологія виробів», «Основи САПР виробів», «Обладнання виробництва», «Вступ до фаху (технологія)», «Матеріалознавство», «Спеціальна техніка, технологія та хімічні матеріали»

Жолкевська Тетяна Іванівна

Майстер виробничого навчання

Вовк Олена Олександрівна

Майстер виробничого навчання

В Одеському технічному коледжі на комісії легкої промисловості ведеться підготовка молодших спеціалістів за спеціальностями:

  • «Моделювання та конструювання промислових виробів»;
  • «Виготовлення виробів із шкіри»;
  • «Швейне виробництво».

В умовах сьогодення за законами жорсткої конкуренції і ринку, який потребує глибоких знань фахівця і творчого підходу до справи, студенти оволодівають мистецтвом створювати красивий модний одяг, взуття і аксесуари, втіливши власні задумки і фантазії.

Впродовж багатьох років викладачі циклової комісії спецдисциплін легкої промисловості ведуть підготовку фахівців за кваліфікацією: «технік-технолог» і «технік-конструктор».

На заняттях застосовуються різні форми та методи навчання:

  • класичні лекції та із застосуванням мультимедійних пристроїв;
  • семінарські заняття з елементами ділової гри;
  • практичні і лабораторні заняття з вирішенням ситуаційних задач втілюючи метод мозкового штурму.

Процес навчання спрямований на розвиток у студентів самостійності мислення і прагнення творчої роботи.

Практичні навички в оволодінні обраною професією студенти отримують під час проведення практичних занять у спеціалізованих лабораторіях, виробничих майстернях легкої промисловості та на провідних українських підприємствах.

Види практик:

  • навчальна практика (для придбання професійних навичок на основних технологічних операціях та практика з отримання робітничої професії);
  • технологічна практика;
  • конструкторська практика;
  • переддипломна практика.

З метою удосконалення практичних навичок та підвищення зацікавленості в обраній професії студенти з керівниками гуртків відвідують покази колекцій моделей сучасних українських дизайнерів одягу та взуття, виставки художнього мистецтва, виставки-продажу продукції швейних і взуттєвих підприємств України, де ознайомлюються з їх асортиментом.

Для виявлення творчих здібностей та впевненості в своїх силах студенти здійснюють виготовлення особистих колекцій різних виробів, що дозволяє їм приймати участь у різноманітних конкурсах і фестивалях.

Комісія фізико-математичних дисциплін

Склад комісії фізико-математичних дисциплін

Качан Тетяна Василівна - голова циклової комісії фізико-математичних дисциплін. Спеціаліст вищої категорії. Викладач-методист. Закінчила Південноукраїнський державний педагогічний університет в 1996 році за спеціальністю «Викладач математики та фізики». В Одеському технічному коледжі працює з 2002 р. Викладає предмети «Математика» , «Вища математика». Приймала участь в конкурсі «Вчитель року» серед викладачів ВНЗ 1-2 рівнів акредитації , зайняла перше місце . Нагороджена Почесною Грамотою Міністерства освіти і науки України.
Васильєв Сергій Миколайович - викладач циклової комісії фізико-математичних дисциплін. Спеціаліст вищої категорії. Закінчив Південноукраїнський державний педагогічний університет в 1996 році по спеціальності « Викладач математики та фізики» Приймав участь в конкурсі «Вчитель року» де зайняв призове місце . Має звання «Відмінник освіти». З 2007 працює в Одеському технічному коледжі. Викладає предмети «Математика», «Вища математика», «Теорія ймовірності та математична статистика»
Литвин Ніна Павлівна - викладач циклової комісії фізико-математичних дисциплін. Спеціаліст вищої категорії. Закінчила ОДУ ім. Мечникова у 1965 році за фахом «Математик, викладач математики». В Одеському технічному коледжі працює з 1969 року. Одна із кращих класних керівників коледжу. Нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти ». Викладає предмети «Математика» , «Вища математика».
Кунєв Іван Миколайович - викладач циклової комісії фізико-математичних дисциплін. Спеціаліст першої категорії. Закінчив Одеський національний університеті ім. І.І. Мечникова за спеціальністю «Математик, викладач математики». В Одеському технічному коледжі працює з 2000р. Викладає предмети «Математика», «Вища математика».
Задорін Володимир Володимирович - викладач циклової комісії фізико-математичних дисциплін. Спеціаліст вищої категорії. Закінчив Південноукраїнський державний педагогічний університет в 1995 році зі спеціальності «Викладач фізики інформатики та КТ». З 1995 року працює в Одеському технічному коледжі. Викладає предмет «Інформатика та КТ».
Стрельнікова Ірина Анатоліївна - викладач циклової комісії фізико-математичних дисциплін. Спеціаліст вищої категорії. Методист коледжу. Закінчила Одеський державний університет у 1973 році зі спеціальності «Прикладна математика». Працює в Одеському технічному коледжі з 1991 року. Викладає предмети «Програмування», «Математичні методи та моделі в ЕОМ», «Оптимізаційні методи та моделі»
Марченко Галина Василівна - викладач циклової комісії фізико-математичних дисциплін. Спеціаліст вищої категорії. Закінчила інститут зв’язку ім.. Попова в 1974 році зі спеціальності «Інженер багатоканального зв’язку». Працює в Одеському технічному коледжі з 1995 року. Викладає предмети «Програмування», «Інформатика та КТ», «Основи інформатики та КТ»
Булавіна Вікторія Львівна - викладач циклової комісії фізико-математичних дисциплін. Спеціаліст вищої категорії. Закінчила Одеський Національний Університет в 1996 році за спеціальністю «Викладач фізики». З 1998 працює у Одеському технічному коледжі ОНАХТ. Викладає предмети «Фізика», «Астрономія». У 2004 році приймала участь у конкурсі «Вчитель року», серед навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, де зайняла перше місце. Нагороджена знаком «Відмінник освіти».
Мефодовський Дмитро Сергійович - викладач циклової комісії фізико-математичних дисциплін. Спеціаліст другої категорії. Закінчив Південноукраїнський державний педагогічний університет в 1995 році зі спеціальності «Викладач фізики інформатики та КТ» З 2010 року працює в Одеському технічному коледжі. Викладає предмети «Фізика», «Астрономія».
Ткачук Олена Миколаївна - викладач циклової комісії фізико-математичних дисциплін. Кандидат фізико-математичних наук. Спеціаліст вищої категорії. Викладач –методист. Закінчила Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського в 1996 році З 2004 працює у Одеському технічному коледжі ОНАХТ. У травні 2013 року захистила дисертацію і у жовтні того ж року отримала звання кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю «Фізика твердого тіла». Викладає предмет «Фізика».

Комісія фізико-математичних дисциплін здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем – молодший спеціаліст по на всіх спеціальностях.

На даний час у складі циклової комісії фізико-математичних дисциплін працює 10 викладачів, з них:

  • на постійній основі – 10
  • кандидатів наук – 1
  • викладачів вищої категорії –8
  • викладачів-методистів – 2
  • викладачів першої категорії - 1
  • викладачів другої категорії – 1

Основним завданням комісії фізико-математичних дисциплін є – підвищення фізико-математичного рівня підготовки майбутніх фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст. Це завдання може бути реалізоване комісією в процесі освітньої діяльності наступними заходами:

  • формування особистості професіонала-фахівця, який усвідомлює свою належність до сучасної європейської цивілізації, чітко орієнтується в сучасних реаліях і перспективах соціокультурної динаміки, підготовлений до життя і праці у ХХІ столітті;
  • забезпечення підготовки фахівців відповідно до державних освітньо-кваліфікаційних програм за інноваційними інформаційними технологіями;
  • активізація використання в навчальному процесі сучасних досягнень науки, інформаційних технологій та програмного забезпечення, новітньої навчальної та методичної літератури;
  • робота по адаптації студентів шляхом підвищення математичної підготовки, яка забезпечує підґрунтя обраної спеціальності
  • робота з обдарованими студентами, розвиток їхнього інтелекту та зацікавленості, участь в олімпіадах з математики, фізики, інформатики
  • поліпшення якості навчально-методичних посібників, підготовлених педагогічними працівниками комісії.
  • розроблення навчально-методичної літератури для самостійної поза аудиторної роботи студентів з використанням віртуально-тренінгових електронних технологій навчання.
  • забезпечення об’єктивного оцінювання знань студентів шляхом застосування сучасних форм контролю і діагностики реального рівня навчальної роботи та реалізацію функцій мотивації студента до плідної, систематичної роботи і досягнення на цій основі більш якісного рівня знань.
  • поліпшення якості навчання математичним дисциплінам шляхом збільшення обсягів індивідуалізації навчання, запровадження новітніх технологій, у тому числі активних інформаційних, телекомунікаційних технологій, інтерактивних форм і методів навчання, нарощування та модернізацію електронних інформаційних ресурсів, обчислювальної техніки і програмного забезпечення, інших технічних засобів навчання.
  • поліпшення якісного складу педагогічних працівників комісії шляхом навчання їх у аспірантурі і захисту дисертації. Для підсилення математичних знань студентів І курсу проводиться вхідне тестування з математики, фізики, інформатики та його повний аналіз, який дозволить забезпечити диференційований підхід до навчання, розробити індивідуальні завдання для студентів з різним рівнем підготовки.

В плані інтеграції навчального процесу використовуються проблемно-ситуаційні завдання, розроблені спеціалізованими комісіями, як основу для адаптації до відповідного математичного апарату з подальшим використанням в навчальному процесі.

Створюється та постійно поновлювати методичне забезпечення математичних дисциплін у відповідності до навчально-методичних комплексів дисципліни.

Науковому і методичному забезпеченню навчально-виховного процесу сприяють засідання циклової комісії, на яких розглядаються теоретичні питання вивчення нових педагогічних ідей і технологій, теоретичні засади організації дослідницької, науково-пошукової, творчої роботи студентів у процесі вивчення фізико-математичних наук.

Викладачі комісії фізико-математичних дисциплін велику увагу приділяють організації поза аудиторної роботи, як одного з найефективніших засобів пробудження і підтримання в студентів інтересу до предметів математичного профілю. Поза аудиторна робота сприяє розвитку математичної культури студентів, мислення, просторових уявлень, пам’яті. Значну роль відіграє поза аудиторна робота і для набуття студентами організаторських навичок, ініціативності, самостійності, виховує наполегливість у подоланні перешкод, розвиває комунікативні здібності, розумову активність, потребу в самоосвіті, творчості. Форми позакласної роботи різноманітні. Це гуртки і факультативи, проведення олімпіад, вечорів, інтелектуальних ігор.

Матеріальна база комісії фізико-математичних дисциплін складається з чотирьох кабінетів математики, двох – фізики та трьох кабінетів інформатики та програмування. Всі кабінети оснащені сучасними засобами навчання, приладами, мультимедійною та комп’ютерною технікою, що дає можливість здійснювати навчання на сучасному рівні.

Комісія товарознавства

Викладацький склад комісії

Комісія товарознавства відноситься до економічного відділення Одеського технічного коледжу ОНАХТ. Історія комісії бере свій початок з 1991 року і мала напрямок «Економіка», спеціальність «Комерційна діяльність».

З 1994р. спеціальність була перейменована на «Товарознавство та комерційну діяльність» і введена спеціалізація «Товарознавство в митній справі» Починаючи з 2002 р. і донині – комісія товарознавства.

Підготовка фахівців комісії товарознавства здійснюється за напрямком підготовки «Торгівля» і цілеспрямована на товарознавчо-комерційну і експертну діяльність майбутніх фахівців. Згідно з цими вимогами коледж здійснює набір студентів на молодших спеціалістів за спеціальністю «Товарознавство та комерційна діяльність» на базі 11кл. терміном навчання 2 роки, і спеціалізацією «Товарознавство в митній справі» на базі 9 кл. терміном навчання 3 роки.

Місія комісії - підготовка висококваліфікованих спеціалістів, які володіють необхідним рівнем професійних знань в галузі товарознавства, технічного регулювання, торговельного підприємництва, управління якістю та безпечністю товарів, основ захисту прав споживачів, експертизи товарів та послуг, основ митної справи, що необхідні для підприємницької діяльності в сучасній українській та світовій торгівлі.

Комісія товарознавства здійснюється та реалізується як ефективна система навчального комплексу дисциплін з товарознавства і експертизи продовольчих і непродовольчих товарів, торгівлі та митної справи.

Kомісія постійно бере участь та організовує на свій базі Всеобласну науково-практичну студентську конференцію, присвячену сучасним проблемам якості товарів.

Базові дисципліни та спеціальні курси, що викладаються на комісії

  • - Товарознавство продовольчих товарів;
  • - Товарознавство непродовольчих товарів;
  • - Основи митної справи;
  • - Основи митного права, митні збори і тарифи;
  • - Комерційна діяльність;
  • - Світовий ринок товарів і послуг;
  • - Методи і технічні засоби митного контрою;
  • - Ринок іноземних товарів і боротьба за порушеннями митних правил;
  • - Маркетинг;
  • - Логістика;
  • - Менеджмент підприємства;
  • - Обладнання підприємств торгівлі;
  • - Організація і технологія торговельних процесів;
  • - Експертиза товарів народного споживання;

Викладачі комісії ведуть активну наукову роботу в різноманітних галузях товарознавства і експертної діяльності, проводять наукові конференції, семінари та практичні дослідження. Комісія товарознавства активно розвиває співробітництво зі спеціалістами торгівлі та експертизи різноманітних ВНЗ, організацій і компаній, також щорічно оновлюють і удосконалюють методичні посібники та учбові матеріали.

На комісії товарознавства діють шість навчально-спеціалізованих аудиторій і 1 кабінет-лабораторія, 2 комп’ютерні аудиторії з локальною і Інтернет-мережою із сучасним технологічним забезпеченням, що дозволяє студентам виконувати індивідуальну навчальну роботу, проводити практичні дослідження.

Велика увага приділяється розвитку творчої ініціативи студентських наукових гуртків, що представляються на різноманітних конкурсах, нагороджуються преміями і дипломами.

Щорічно комісією проводиться професійний конкурс «Кращий товарознавець» на рівні коледжу.

Істотну роль у підготовці фахівців-товарознавців грає матеріально-технічна комісії. Навчальні заняття студентів проводяться в практичних аудиторіях. Останні оформлені у вигляді асортиментних кабінетів продовольчих і непродовольчих товарів.

При комісії створюється спеціалізована лабораторія, яка призначена для проведення лабораторно-практичних занять, здійснення наукової діяльності студентів, виконання курсових робіт.

Методика викладання дисциплін на комісії товарознавства базується на синтезі лекцій, лабораторних, практичних, семінарських занять та самостійної позааудиторної роботи студентів.

Практика студентів-товарознавців проводиться на базі Одеського технічного коледжу та сучасних підприємств промисловості і торгівлі, що відповідає вимогам програм практики.

Комісія спецдисциплін холодильного циклу

Викладацький склад