Одеська національна академія харчових технологій

Психолог коледжу


Шановні колеги, студенти, батьки та просто відвідувачі нашого сайту!


Сьогодення диктує нам свої правила життя. Так склалося, що сучасне суспільство вже зрозуміло необхідність роботи психолога, змогло оцінити можливості впливу його праці на суспільство, але, на жаль, ще й досі існує застарілий стереотип: «Хто ходить до психолога – той має проблеми». Звичайно, що це не так, але дехто може просто не має часу прийти до мене зі своєю ситуацією, хтось соромиться, а хтось просто не вірить у силу допомоги психологічного характеру. Саме тому я вирішила Вам допомогти та спростити можливість звернення до мене.


Задайте своє питання, опишіть свою ситуацію онлайн. Ви знаєте, що Етичний Кодекс Психолога не дозволить мені, яким би то чином, висвітлювати вашу ситуацію на широкі кола громадськості, але у своїй відповіді я опишу її у загальних рисах, щоб допомогти іншим розібратися в подібних проблемах.


Перейдіть до Телеграмм , або на електронну адресу, опишіть свою ситуацію, хвилююче питання, тощо, та відправте. Очікуйте відповідь на сайті коледжу, на сторінці психолога, або зателефонуйте.



Ваш практичний психолог,

- Боровик Лариса Володимирівна


До переліку цікавих статей ->



Психологічна служба коледжу діє згідно наказу Міністерства освіти і науки України №509 від 22 травня 2018 року «Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти України», та керується в своїй роботі Етичним кодексом психолога.

Головною метою діяльності психологічної служби є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.

Завданням психологічної служби є збереження та зміцнення психічного та соціального здоров’я, сприяння особистісному, інтелектуальному, фізичному і соціальному розвитку здобувачів освіти шляхом доповнення сучасних методів навчання та виховання ефективними психолого-педагогічними технологіями; сприяння забезпеченню психологічної безпеки, надання психологічної і соціально-педагогічної допомоги всім учасникам освітнього процесу; сприяти особистісному зростанню та професійному становленню майбутніх фахівців.


Основними напрямами діяльності психологічної служби є:

1. Діагностика - виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні;

2. Профілактика - своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі;

3. Корекція - усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки;

4. Навчальна діяльність - форма активного співробітництва, направлена на удосконалення, розвиток, формування особистості;

5. Консультування - багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу;

6. Зв’язки з громадськістю - діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління;

7. Просвіта - формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу.


Відповіді на найчастіші запитання:

Як отримати психологічну допомогу межах коледжу?

1. Зверніться до психолога особисто. Кабінет психолога знаходиться ІІ корпус, аудиторія: 103

2. Зателефонуйте. Контактний номер телефону: +380503926496

3. Напишіть. Електронна адреса: didrikson@ukr.net , контакт Telegram


Що казати?

Крок 1. Повідомте психологу про бажання прийти на психологічну консультацію і вкажіть тему вашого звернення (у декількох словах, про що буде йти мова).

Крок 2. Разом з психологом визначте зручний для консультації час та місце (Одна консультація триває до 1 год., і проходить у кабінеті психолога або онлайн (при потребі).


З якими проблемами я можу звертатися?

Орієнтовний перелік запитів, якщо Ви - студент: труднощі у навчанні, відсутність мотивації до навчання, тривожність перед виступами чи іспитами, загальна тривожність, невпевненість у собі, проблеми у взаємовідносинах «студент – студент», «студент – група», «студент – викладач», «діти-батьки», адаптація до нових умов навчання, самовдосконалення, дослідження себе, професійне самовизначення, булінг, суїцидальні роздуми, тощо.

Орієнтовний перелік запитів, якщо Ви - викладач: адаптація до нових умов праці, психологічні особливості роботи куратора групи, відсутність мотивації до роботи, роздратованість, синдром «емоційного вигорання», труднощі у спілкуванні з студентами, колегами тощо.


Якщо у Вас виникли сумніви чи звертатися до психолога, то ця стаття для Вас!




Важливо!

Практичний психолог коледжу надає консультативну допомогу тільки учасникам освітнього процесу та виключно з питань психологічного характеру, що виникли під час навчально-виховного процесу.