Бібліотека
Інформація про бібліотеку
Бібліотека ОТК ОНАХТ була заснована у 1930 році. За цей час відбулося багато змін у структурі і фонді нашої бібліотеки. На сьогоднішній день контингент читачів - 1502 користувачів. Книжковий фонд є 88751 прим.
Необхідність переходу бібліотеки на новітні бібліотечні технології з метою забезпечення вільного доступу до інформаційних ресурсів поставила перед бібліотекою завдання її компм'ютеризації.
У 2005 році бібліотека бере курс на інноваційний розвиток в усіх напрямках діяльності нашого коледжу. У 2007 році для бібліотеки придбали нове програмне забезпечення «Бібліогаф». І з цього року комп'ютеризація бібліотеки органічно включилась в комплексну автоматизацію коледжа в цілому. Бібліотеці додатково були виділені комп'ютери, установлений сервер.
Електронний каталог - перший результат діяльності з метою розкриття фондів як книжкових, так і профільної періодики для інформаційного забезпечення всіх категорій користувачів.
Велика увага приділяється комплектуванню науковою й навчальною літературою на електронних носіях.
Над створенням інтер’єрів, облаштуванням приміщень з ентузіазмом працював весь колектив бібліотеки, щоб читачі отримали максимум зручності і комфорту. Постійні відвідувачі відзначають, що після ремонту в приміщеннях бібліотеки привітно навіть в похмурий день.
Але, незважаючи на зміни у дизайні бібліотеки, впровадження інноваційних форм роботи, основна ідея залишається незмінною – протягом дня давати читачам максимум позитивної і корисної інформації, забезпечувати всебічні потреби в начальній та науковій літературі, тому що обслуговування користувачів на абонементі та в читальному залі – це не тільки видача літератури додому і в залі, це багатопрофільний галузевий фонд: підручники, наукова література, великий масив художньої літератури, це комфортні умови для вибору і перегляду літератури, індивідуальний підхід до обслуговування читачів, адже являючись частиною соціальної структури суспільства, бібліотека стрімко змінюється у відповідності до вимог часу. Активно розвиваються інформаційні технології, впроваджуються нові способи і методи професійної діяльності, автоматизуються бібліотечні процеси, бібліотека набуває ознак інформаційного центру, у зв’язку з чим значно покращується якість обслуговування користувачів.
На даний час у бібліотеці сформувався такий склад співробітників:
- Завідуюча – Білозуб Олена Іванівна
- Бібліограф – Зозуля-Колоніфа Тетяна Павлівна
- Бібліотекарі – Захарова Валентина Яківна, Чекал Надія Степанівна.
Культмасові заходи
До дня захисників і захисниць України
Всеукраїнський день бібліотек
День незалежності України
День Українського прапору
Вишиванка як унікальний код твого краю
8 травня День пам'яті та примирення
Чорнобильська катастрофа
10 квітня 1944р. День визволення Одеси 80 річниця
Тарас Шевченко: український пророк до 210 річниці від дня народження Тараса Шевченко
«Голодомор. Історія. Постпам’ять». До 90-х роковин Голодомору 1932-1933 рр.
День української писемності та мови
День захисників і захисниць України
1 жовтня — свято Покрови, День українського козацтва
30 вересня всеукраїнський день бібліотек
24 серпня - День незалежності України
Конституція України – основний закон держави
1 ЧЕРВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ
Переможний травень
Чорнобиль - незаживаюча рана
Пояс Слави Одеси
Історія нашого коледжу
Тарас Григорович Шевченко
День української мови та писемності
День заснування Одеси
День Незалежності України
1 червня - День захисту дітей
Поетична квітка України - Леся Українка 1871 - 1913
Король французської комедії Мольєр
Творчість Анни Ахматової у русі епох і культур
Стежками рідного краю
Титанічна постать на ниві української історії
30 років Незалежності України
25 років на теренах Незалежності. Конституція України - Основний Закон Української держави
8 та 9 травня - День примирення та День перемоги!
35 роковини Чорнобильської катастрофи
До дня визволення Одеси від фашистських загарбників «ДОКИ СЕРЦЯ НАШІ Б’ЮТЬСЯ – ПАМ’ЯТАЄМО!»
91 рік від дня народження Ліни Костенко
207 років від дня народження Шевченка Тараса Григоровича
Поетеса модерної доби. До 150-ти річчя з Дня народження Лесі Українки
Козацкому роду нема переводу...
На допомогу першокурсникам
Світла пам’ять Олійників Олегу Семеновичу
СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ
ОЛІЙНИКІВ ОЛЕГУ СЕМЕНОВИЧУ.
Пішов з життя наш колега, відомий одессит, поет, прозаїк, публіцист, член Національної спілки письменників України Олійників Олег Семенович.
За свої більш, ніж 80 років цей енергійний чоловік зміг. Здавалось би, в неймовірни умовах видати понад 20 книг і збірок поезії, прози, краєзнавчої літератури, досліджень з історії театру, Чорноморського флоту… Годі все й перелічити! Істинна багатогранність козацького хисту…
Понад 60 років його праці в літературі, а в журналістиці він працював мало не з перших хвилин народження… Звичайно, це жарт, але справді: скільки прецікавих його публікацій подали наші «Чорноморські новини» (раніше – «Чорноморська комуна»), «Думська площа»,, низка інших видань республіканського рівня на найрізноманітніші теми: фольклорні джерела, історія Чорноморського флоту, долі видатних діячів - українців. Інтерв’ю Василя Сагайдака в «Думській площі» з Олегом Олійниковим називалось «З коріння роду козацького» і яке достеменно розкриває глибоке родинне козацьке коріння і з якого відомо, що його батько й мати – корінні одесити.
«Нехай у серці нам болить тривога.
Межа чуттям – це Всесвіту межа.
Поки жива надія в нас на Бога,
У нас жива незаймана душа»
Ці вірши Олег Семенович опублікував у книзі «Наснага одеської душі». Його знала вся Одеса, і нам випала честь бути з ним знайомим. Олег Семенович викладав в нашому коледжі українську літературу. Він бував в нашій бібліотеці і як шановний гість так і просто як бажаний і довгоочікуваний друг та помічник у вихованні нашої молоді. Не один раз він виступав на літературних вечорах, конференціях які були організовані в нашому коледжі. Презентував нам свої видання із своїм автографом. Студенти, викладачі і співробітники можуть іх взяти і ознайомитися в читальному залі бібліотеки.
Олег Семенович Олійників – народжений під колискову хвиль - і пішов із життя під тихий шепіт хвиль його улюбленого моря і сонячного міста на його березі.
Нові надходження у бібліотеку ОТФК ОНАХТ
100 років кіностудії
Дзвони Чорнобиля
Виставка присвяченa дню перемоги
Презентація до дня бібліотекаря
Нормативно-правові документи для бібліотек
Пропонуємо вашій увазі сторінку Науково-технічної бібліотеки Одеської національної академії харчових технологій