Виховний захід на тему Академічної доброчесності
09 листопада 2024
06 листопада 2024 року викладачем циклової комісії суспільно-гуманітарних дисциплін Віктором Мирошниченко було проведено виховний захід для здобувачів освіти за темою «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи». Величезну допомогу в організації та проведенні конференції надали відділення комп’ютерних систем (Скорнякова О.В.), холодильне (Бригадир Л.Г.) та заступник директора ВСП «ОТФК ОНТУ», викладач ЦК холодильного циклу Ігор Беркань
У роботі конференції взяли участь здобувачі освіти 3-4 курсів ВСП ОТФК ОНТУ спеціальностей холодильного та комп’ютерного відділення.
Із вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник директора ВСП «ОТФК ОНТУ», викладач ЦК холодильного циклу Ігор Беркань, який підкреслив , що академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та творчих досягнень. Ігор Беркань вказав на те, що під академічною доброчесністю ми розуміємо приписи, яких особа повинна дотримуватися під час створення особистих задумів, якщо вона користується допоміжною інформацією. У більшості випадків це торкається здобувачів освіти, тому що вони на 1 та 2 курсах готують письмові роботи на різні теми за різними дисциплінами, а на 3-4 курсах – повідомлення, курсові та дипломні роботи.
Модератор конференції викладач суспільно-гуманітарних дисциплін Віктор Мирошниченко підкреслив, що з моменту набрання чинності Закону України «Про освіту», академічна доброчесність стає невідривної частиною освітнього процесу, а її недодержання – загрозою для кожного здобувача освіти. За недодержання доброчесних положень навчання здобувачі освіти можуть бути притягнені до повторного проходження будь-якої дисципліни, та навіть відрахування.
На завершення конференції учасниками було сформовано висновок, що запобігання корупції, підвищення знання про корупцію та формування загальної культури доброчесності є головними завданнями для всіх учасників сучасного освітнього процесу в Україні. Тому розробка освітніх документів з теми протидії корупції і доброчесності, підтримка обміну знаннями, формування партнерства закладів вищої та фахової передвищої освіти – це ті важливі напрямки, які ми маємо розвивати спільними зусиллями вже сьогодні.