Одеська національна академія харчових технологій
<<< Новини

Вручення сертифікатів педагогічним працівникам коледжу

12 лютого 2021

З метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників в рамках роботи «Школи інноваційних технологій ВСП «ОТФК ОНАХТ» в коледжі були організовані курси за напрямом «Освітній процес у дистанційній формі», які мали за мету підвищити цифрову компетентність викладачів.

Керівниками курсів підвищення кваліфікації були призначені викладачі комісії комп’ютерних технологій та програмної інженерії – Краснієнко Н.В., Сологуб К.В., Суліма Ю.Є. та Суліма Ю.Ю.

Підвищення цифрової кваліфікації педагогічних працівників дуже важливо. Вони мають швидко пристосовуватися до нових умов роботи та робити все можливе для того, щоб дистанційна форма освіти була ефективною, а сама освіта – якісною.

Робота курсів підвищення кваліфікації розпочалася в жовтні 2020 року. Розглядалися такі питання як створення електронної поштової скриньки, огляд сучасних українських платформ для дистанційного навчання, використання інтернет-месенджерів для організації спілкування зі здобувачами освіти, поширення медіа та навчальних матеріалів за допомогою месенджерів, створення опитувань та голосувань, створення та обробка навчальних відео.

Разом зі слухачами керівники докладно розібрали особливості організації відеозустрічей за допомогою Zoom та Google Meet, зокрема як демонструвати екран та проводити презентації, як здійснювати запис відеозустрічі, як її завчасно запланувати і запросити учасників. Але основна частина курсу зосереджувалася на роботі викладачів з Google-сервісами.

Цього навчального року адміністрація коледжу почала розгортання та поступове впровадження в освітній процес системи організації дистанційного навчання G Suite. Наразі в системі зареєстровані та мають корпоративні аккаунти вже близько 40% викладачів та близько 250 студентів.

До кінця 2021 року планується, що всі викладачі та студенти коледжу будуть забезпечені корпоративними Google-акаунтами та будуть застосовувати Google Classroom як основну платформу дистанційного навчання, використання якої для підтримки освітньої діяльності та забезпечення вимог академічної доброчесності рекомендоване Міністерством освіти і науки України.

Наразі вже дві групи слухачів курсів (всього – 26 осіб) завершили навчання за курсом: успішно склали фінальний тест та виконали необхідні практичні завдання за розділами «Основи цифрової компетентності викладача», «Сервіси для проведення відеозустрічей», «Використання сервісів Google у навчальному процесі» та «Створення навчальних відео».

03 лютого 2021 р. відбулося урочисте вручення сертифікатів про підвищення кваліфікації із дотриманням всіх необхідних протиепідеміологічних заходів. Вітаємо наших колег та бажаємо їм успіхів у застосуванні отриманих знань та навичок у освітньому процесі!