Одеська національна академія харчових технологій
<<< Новини

Практичні лекції у навчальному процесі

27 вересня 2021

Поширення статистичної інформації серед населення, особливо молодого покоління, підвищує економічну грамотність суспільства у цілому та створює умови для подальшого прогресивного його розвитку. З метою поглиблення знань здобувачів освіти та упровадження нових форм навчання провідні фахівці Головного управління статистики Одеської області (Патлаченко Людмила - начальник управління збирання даних вибіркових обстежень населення, Пугачова Ірина - заступник начальника відділу поширення статистичних інформації, комунікацій з користувачами та громадськістю,, Каміновська Наталля - заступник начальника управління аналізу статистичних даних- начальник відділу) та викладач-методист ВСП «Одеський технічний фаховий коледж ОНТУ» - Коробкіна Олена, проводять спільні заняття на базі коледжу.

Так, традиційно у вересні проходять вступні лекції для студентів економічного відділення 2-го курсу, які вивчають дисципліну «Статистика». Провідні фахівці Головного управління статистики Одеської області 15 вересня 2021 року провели лекцію з питань організації статистичних досліджень, видів статистичної інформації та її джерел, цілі користувачів щодо статистичної інформації, роботи органів Державної статистики в Одеській області та Україні тощо.

Пугачова Ірина Миколаївна, розпочала лекцію з прекрасно ілюстрованої презентації щодо структури та задач статистики. На високому професійному рівні лекцію продовжили Патлаченко Л.А. та Каміновська Н.В. Заняття пройшло у дружній атмосфері, студенти запитували про майбутні статистичні прогнози щодо розвитку Одеси у різних сферах діяльності. Фахівці розповіли дуже багато цікавої інформації, наприклад, про середньостатистичний портрет одесита, про середнє споживання калорій однією людиною, співвідношення жінок та чоловіків у місті Одеса та інше.

Студенти були ознайомлені з прийомами роботи з ВЕБ-статистикою на сайті Державної служби статистики України та на сайті Головного управління статистики в Одеській області.

Час перебування на лекції сплинув дуже швидко: було цікаво та пізнавально.