Одеська національна академія харчових технологій
<<< Новини

Методичний форум

27 вересня 2021

Плідним та цікавим видався похмурий осінній день 24 вересня цього року. У передостанню неділю вересня на базі Чорноморського морського фахового коледжу ОНМУ відбувся Методичний форум заступників директорів з навчально-виробничої роботи ЗФПО Одеської області та керівників практик, який був організований Обласною методичною комісією викладачів економіки та фінансів (Коробкіна О.В., Соловйова А.В.,) і Обласною методичною комісією заступників директорів з навчально-виробничої роботи (завідувачів навчально-виробничою практикою)(Ігнатєнков М.В., Ткач Н.А.). Враховуючі умови перебування у закладах освіти у період «жовтої зони», усі учасники заходу реєструвались із пред’явленням сертифікату про вакцинацію.

Методичний форум ставив на меті обговорення нагальних питань щодо організації та ефективності проведення навчально-виробничих практик у світлі нових освітніх тенденцій.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор коледжу Жуха Леонід Іванович. Він ознайомив учасників заходу із основними проблемами практичного навчання у коледжі та бачення шляхів вирішення, вказав на головну проблему якісного практичного навчання - фінансування матеріальної бази практики.

Окрім традиційного формату проведення практик, Чорноморський морський фаховий коледж ОНМУ має багаторічний інноваційний досвід практичного навчання у форматі навчально-тренувального центру (НТЦ). Ткач Наталія Анатоліївна, заступник директора з навчально-виробничої роботи, ознайомила учасників форуму основними видами практик на базі коледжу та вказала на розвиток навчальної практики в умовах віртуального офісу.

Цікавим та корисним було знайомство з роботою навчально-тренувального центру «Антей», яку провела завідувач відділення "Економіки та транспорту" Соловйова Алла Володимирівна. Ознайомлення з цією технологією підтвердило, що навчальна практика в умовах віртуального офісу є ефективною технологією розвитку професійних компетентностей студента.

Екскурсія по базам практики ЧМФК ОНМУ, позитивно вразила учасників форуму: багато оснащені обладнанням лабораторії та кабінети, оновленні та сучасні наочні та демонстраційні матеріалі. Завдяки ентузіазму дружнього педагогічного колективу ЧФКМ ОНМУ, серед якого дуже багато випускників цього коледжу, усі учасники методичного форуму надихнулись творчими задумами та проєктами.

У ході форуму зав’язалась панельна дискусія щодо покращення практичного навчання, результатом якої став проєкт пропозицій до Ради директорів та керівників ЗФПО Одеської області щодо реформування програм практик, нових форм проведення практик, нормативного забезпечення проведення практики при дуальній формі навчання тощо.

З теплими відчуттями єдності однодумців в освітній сфері та з бажанням працювати на перспективне поліпшення, колеги із різних коледжів області завершили засідання прогулянкою по парковій зоні коледжу та фотографією на пам’ять.