Одеська національна академія харчових технологій
<<< Новини

І всеукраїнська науково-практична конференція

31 травня 2021

27 травня 2021 року відбулася І-а Всеукраїнська науково-практична конференція обласних методичних об'єднань викладачів економічних дисциплін ЗФПО на тему: «Актуальні аспекти формування SТЕМ-орієнтованого освітнього середовища у закладах фахової передвищої освіти: досвід, проблеми та перспективи".

Конференція проходила у рамках IV-го Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна–2021» щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) до 2027 року з метою ознайомлення педагогічної громадськості з інноваційними освітніми технологіями, створення платформи для спілкування, пошуку і підтримки перспективних науково-методичних ідей щодо розвитку STEM-освіти та STEM-орієнтованого навчання в Україні.

Конференція проходила за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

Ініціаторами заходу виступили Обласна методична комісія викладачів економічних дисциплін (ОМК) ЗФПО Одеської області (голова ОМК – Коробкіна О.В.) та Рада директорів ЗФПО Одеської області (методист Ради директорів – Зелінська С.В.).

До вітального слова були запрошені Василашко Ірина Павлівна – завідувач сектору інноваційних форм та методів діяльності педагогічних працівників відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»; Колесова Олена Анатоліївна - завідувачка науково-методичної лабораторії інформатичної, технологічної та STEM-освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»; Зелінська Світлана Віталіївна – методист Ради директорів ЗФПО Одеської області.

Конференція спрямована на консолідацію зусиль та обмін досвідом представників фахової передвищої освіти щодо розвитку напрямів STEM-освіти в Україні, ознайомлення учасників конференції з інноваційними SТЕМ-технологіями усіх форм навчання, актуалізація STЕМ та SТЕАМ-освіти та сучасних методів його реалізації, які сприятимуть ефективній побудові професійної траєкторії фахового зростання та налагодженню стійкого взаємозв’язку між теоретичними компетенціями та практичними компетентностями здобувачів освіти ЗФПО України.

40 представників із 22 закладів передвищої фахової освіти України різного профілю надіслали свої тези для участі у І-й Всеукраїнській науково-практичній конференції обласних методичних об'єднань викладачів економічних дисциплін ЗФПО.

Викладачі ВСП «Одеський технічний фаховий коледж ОНАХТ» Коробкіна О.В та Волянська С.В. взяли активну участь в організації, проведені та роботі Всеукраїнської конференції. Їх доповіді викликали зацікавленість аудиторії та багато позитивних відгуків. Учасники отримали нові ідеї та ознайомились із досвідом формування SТЕМ-середовища при навчанні економічним наукам у ЗФПО. Кожен учасник конференції залишив свою електронну пошту для зворотного зв’язку та продовження співпраці по створенню дієвого SТЕМ-середовища серед здобувачів освіти та науково-педагогічних та педагогічних працівників ЗФПО України.

За результатами конференції розроблений Проєкт висновків, де запропоновані конкретні кроки по створенню Всеукраїнського об’єднання викладачів ЗФПО по поширенню ідей SТЕМ та підвищенню професійної майстерності педагогів відповідно до вимог часу.

Конференція пройшла у дружній та невимушеній обстановці, в атмосфері взаєморозуміння та єдності у бажанні позитивних перспектив.